Zamówienia telefoniczne - 17 2275 777 (Pn-Pt 8:00 - 16:00) Wysyłka już od 14,90 zł

Szatki i świece do chrztu dla chłopczyka

Nowości w Szatki i świece do chrztu dla chłopczyka

Szatka do chrztu w pudełku z imieniem dziecka - Boho
Świeca i szatka do chrztu dla chłopca z nadrukiem - Buciki
Świeca i szatka do chrztu dla chłopca z nadrukiem - Złote serce
Szatka do chrztu w drewnianej szkatułce z grawerem - Ręce do modlitwy
Szatka do chrztu w drewnianej szkatułce z grawerem - Patron
Świeca na pamiątkę chrztu z nadrukiem - Krzyż

Szatki i świece do chrztu dla chłopczyka

Pamiątki chrztu świętego mogą być różne. Jednym z nich są symbole ceremonii, czyli szatka i świeca z imieniem dla chłopca. Każde dziecko, które przyjmuje chrzest w Kościele Katolickim otrzymuje białą szatę oraz świecę, to ona jest symbolem światłości. Malutkie dziecko nie jest świadome tak wielkiego i uroczystego wydarzenia, które odmieni jego chrześcijańskie życie. Wybierz dla niego pamiątkowy prezent na chrzciny. W tym dniu towarzyszą mu rodzice wraz z rodzicami chrzestnymi, którzy deklarują się pomagać w chrześcijańskim wychowaniu dziecka. Chrzest stanowi nowy duchowy rozdział w życiu człowieka. Wychowując się w rodzinie chrześcijańskiej dzieci przyjmują sakrament chrztu, by radować się z religijnych świąt i obchodów w czasie roku liturgicznego. Ksiądz prowadząc mszę bierze na siebie odpowiedzialność wprowadzenia małej istoty do wspólnoty chrześcijańskiej. Szatka i świeca to pamiątka chrztu świętego na całe życie. Niewątpliwie najważniejszymi akcesoriami są szatka i świeca do chrztu dla chłopczyka. To elementy obowiązkowe na chrzcie świętym. Wybranie odpowiedniego kompletu jest nie lada wyzwaniem, przychodzimy Ci z pomocą i prezentujemy jedyne w swoim rodzaju komplety, które oczarują każdą osobę.  

Szatka do chrztu dla chłopca

Nałożona biała szatka do chrztu dla chłopca to jeden z kluczowych elementów w przebiegu całej ceremonii. Symbolizuje ona czystość i niewinność małego chłopca oraz jego wkroczenie w nowe, chrześcijańskie życie. Obecnie, szatki posiadają rozmaite kształty i zdobienia, w zależności od płci dziecka. Szatka dla chłopca posiada oryginalne obszycia i naszywki z elementami niebieskiego koloru, takie jak tasiemki i kwiatuszki. Możliwe jest również wykonanie haftu bezpośrednio na szatce, zawierającego okolicznościowy tekst, imię dziecka i datę chrztu. Taka ozdobna szatka do chrztu dla chłopca sama w sobie stanowi piękną i wyjątkową pamiątkę Chrztu Świętego. W liturgii Kościoła Katolickiego tuż po obrzędzie namaszczenia olejem krzyżma świętego, następuje podarowanie białej szaty. Matka chrzestna odpowiedzialna za przygotowanie białej chusty na znak kapłana kładzie ją na dziecku. Wybieranie dowolnej personalizacji na szatce szczególnie ją ozdobi. Wyjątkowa szatka na chrzest dla chłopczyka z imieniem będzie uroczą pamiątką. Ten gest symboliczny sprawia, że dziecko przyobleka się w szaty Pana Jezusa. Obecność rodziców chrzestnych to dowód na to, że będą przykładem i słowem pomagać i zachowywać godność dziecka Bożego, aż po życie wieczne. 

Szatka na chrzest - początki tradycji wręczania białej szaty

Biała szatka do chrztu personalizowana posiada również inne znaczenie. Dawniej na początku chrześcijaństwa, dorośli przyjmowali chrzest świadomie. Odchodząc od swoich wcześniejszych wierzeń po przyjęciu chrztu stawali się w pełni prawdziwymi religijnymi osobami. Te osoby, przyoblekały się w białe szaty, jest to zatem symbol, który ma swoje korzenie głęboko w początkach historii chrześcijaństwa. Rozwój chrześcijaństwa sprawił, że chrzest przyjmowały niemowlęta. Stąd też szatka do chrztu dla chłopczyka jest prawdziwym i niezastąpionym elementem sakramentu chrztu świętego. Biel to również synonim czystości, tej prawdziwej duchowej czystości, a także pełnej radości człowieka, który kroczy po boskich ścieżkach. Nie można zatem zapomnieć tak cennego daru jaki otrzymujemy w czasie chrztu świętego - oczyszczenia z grzechu pierworodnego. Personalizowana szatka na chrzest dla chłopczyka to wyjątkowy podarunek, którego nie może zapomnieć matka chrzestna. W tym miejscu znajdziesz mnóstwo oryginalnych białych szat. Na każdej z nich możesz umieścić dowolny tekst, począwszy od daty chrztu świętego, skończywszy na imieniu i dedykacji prosto z serca. Jedynie w swoim rodzaju szatki do chrztu dla chłopca będą odznaczać się szczególną oryginalnością. Wybranie dedykacji nada im całkiem innego znaczenia i będą stanowić jedyne w swoim rodzaju przypieczętowanie tego ważnego dnia jakim jest przyjęcie sakramentu chrztu świętego. Szatka to element kluczowy. Poszukiwania odpowiedniej szatki mogą stać się wielką przyjemnością. To właśnie od Ciebie będzie zależało czy wybierzesz szatkę na chrzest z haftem czy szatkę na chrzest ze zdjęciem.

Świeca do chrztu dla chłopca 

Pełna symboliki i szczególnej wymowy jest świeca do chrztu dla chłopczyka. Jednym z jej zadań jest, aby przypominać ludziom przez całe życie, że są dziećmi światłości, zobowiązanymi żyć tak, by po śmierci dostąpić zbawienia. Podtrzymywanie jej podczas ceremonii to zadanie ojca chrzestnego. To on odpala ją od Paschału i pilnuje, by światło to nie zgasło. Tak samo ma czynić przez resztę swojego życia, będąc przykładem dla maleństwa. Świece w większości wykonywane są z mieszanki parafiny i wosku, niektóre z nich zaopatrzone są w plastikowy okapnik, a inne bogato zdobione. Każda z nich pakowana jest w tekturowe pudełko. Dla przebiegu ceremonii i udzielenia sakramentu Chrztu Świętego nie ma znaczenia, jaką świecę czy szatkę wybierzemy. Wszystkie dostępne możliwości zmiany ich wyglądu mają sprawić, że dzień ten będzie bardziej uroczysty, starannie przygotowany, wręcz wyczekiwany – stąd cały nasz wysiłek. Każde z akcesoriów z powodzeniem może być wręczone rodzicom dziecka jako prezent z okazji Chrztu Świętego. Będzie to dla nich duże ułatwienie i pomoc w okresie, kiedy większość swojego czasu poświęcają niemowlakowi. Udzielając sakramentu chrztu świętego w kościele płonie Paschał, jest to duża świeca. Na niej zamieszczono symbole pięciu ran Jezusa Chrystusa. Jest to oczywisty znak, że Pan Jezus umierając na krzyżu, w czasie ceremonii chrztu świętego jest Zmartwychwstały i obecny wśród zebranych wiernych. Świeca na chrzest dla chłopca jest bardzo ważnym elementem, ponieważ utożsamiana jest jako płomień, całość ma źródło w Piśmie Świętym. W tym miejscu możesz znaleźć z powodzeniem świece na chrzest dla chłopca z imieniem lub nadrukiem dowolnej dedykacji. Umieszczenie imienia dziecka na świecy lub daty chrztu nada jej całkowicie inny wraz. 

Loading...
Ładowanie ...